Lekce JÓGA PRO RADOST A ZDRAVÍ

Jógové lekce v mém podání je systematicky propojený soubor jógových cviků (pozic) s různými stupni náročnosti podle fyzické úrovně cvičících, dechových technik (pránajámy) a meditativní relaxace – řízené zklidnění mysli i těla.

Je vhodná v celém svém rozsahu jak pro úplné začátečníky, tak i pro ty, kteří jsou zvyklí cvičit pravidelně. Ale díky mému vedení jógy si chtějí udržet a zlepšit nejen svou fyzickou kondici, ale zároveň poznat tajemství ovládání své mysli a vnímat své vnitřní pocity.

Je vhodná nejen pro mladé a zdravé lidi v dobré kondici, ale i pro seniory, lidi s nadváhou či sníženou pohyblivostí.

Povedu vás k uvědomování si přítomného okamžiku ve vašem těle, mysli i pocitech.

Prostřednictvím jednotlivých cviků si uvolníte své tělo a fyzické bloky. Naučíte se postupně vnímat signály svého těla, jeho potřeby a možnosti. I ti kteří si myslí, že fyzická cvičení z jakéhokoliv důvodu nezvládnou, mohou být svými netušenými možnostmi a schopnostmi mile překvapeni.

Prostřednictvím dechových cvičení objevíte netušené možnosti, jak touto formou pomoci svému tělu i mysli.

Dechová cvičení vám pomohou postupně odbourávat fyzické napětí vzniklé na základě stresu.

Meditativní relaxace vám pomůže lépe odolávat psychickému napětí a následně kupícího se stresu z prožívaných situací běžného dne. Díky mému originálnímu způsobu vedení této části kurzu si také vždy odnesete konkrétní inspirace, jak lépe a více prožívat radost ve vašem každodenním životě.

Během cvičení se mnou si uvědomíte, že nepotřebujete s nikým soupeřit ani se srovnávat. Že nejste „výkonná jednotka“, která má za úkol pouhé dosažení stanoveného cíle. Ale že jste to právě VY, kdo si cvičí pro SVOU radost a rozvoj fyzický a psychický.

Během cvičení si zlepšíte náladu a načerpáte pozitivní energii. Díky konkrétním inspiracím, které vám budu předávat, si ji odnesete a můžete praktikovat v běžném životě. A to již od první lekce, které se zúčastníte.

V mých kurzech nejen že vybočíte alespoň na chvíli ze stereotypu života, ale poznáte, jak ho můžete postupně aktivně změnit.

Koncepce mé lekce

  • zklidnění mysli a příprava těla na následující cvičení
  • fyzická jógová cvičení
  • dechová cvičení – pránajáma
  • meditativní relaxace

Tato koncepce není závazná, můžete být i vy spolutvůrci cvičení. Na základě předchozí domluvy je možné danou lekci upravit podle toho, čemu se budete chtít více věnovat. Může to být lekce věnovaná převážně dechovým cvičením nebo i celistvá lekce meditativní relaxace propojená léčivým „povídáním“ na zvolené téma.

Jóga pod mým vedením je vhodná pro každého, kdo si doma „nenajde“ čas. Uvědomíte si, že nejste jen soubor svalů, šlach, kloubů a páteře, ale že jste jedna významná část lidského společenství, která chce sdílet alespoň kousek svého času v kruhu podobně naladěných lidí. Sdílením se násobí radost ze společného okamžiku a důvěra v sebe. Pocit jistoty, že „někam“ opravdu patříte.

Jedna lekce trvá 90 minut.

Co ještě potřebujete vědět

Před cvičením je vhodné poslední jídlo jíst cca 2 hodiny předem. Aby tělo bylo ještě zásobeno energií z potravy, ale trávící systém už nebyl příliš jejím zpracováváním zatížen.

Oblečení zvolte pohodlné, které nebrání pohybu a nesvírá. Pro relaxaci je dobré mít v rezervě něco teplejšího (např. mikinu) pro udržení tepla po dobu, kdy bude tělo bez pohybu (v průběhu meditativní relaxace).

A na závěr

Před hodinou jógy ani během ní od sebe nic neočekávejte!

Jen tak u vás může dojít ke skutečnému zklidnění a prožitku pohody a relaxu. Z mých kurzů pak budete odcházet odpočatí, s uvolněnou hlavou, protaženým tělem a možná lepším pochopením sebe sama i toho, co vás zlobí a trápí.

Jsem zároveň terapeutkou CESTY K UMĚNÍ SPOKOJENÉHO ŽIVOTA.

Pokud hledáte skutečné vyřešení vašich problémů a odpovědi na situace, které vám už dlouho znepříjemňují život, můžete se na mne obrátit. Ráda se vám budu individuálně věnovat.

Chcete mi napsat?

Označené* položky jsou povinné.
Novinky
VÝSTAVA OBRAZŮ PRO DUŠI

Zvu všechny přátele a známé na vernisáž mých OBRAZŮ PRO DUŠI v neděli 1. července 2018 od 18.00 v příjemném prostředí Čajovny SETKÁNÍ, Vojtěšská 2, Praha 1. Výstavu mých obrazů pak můžete navštívit denně do 30.7.2018 v době mezi 16.00 - 22.00. Těším se na vás.

Jóga pro začátečníky

Studio Shanti Garden, V Horkách 8, Praha 4 

každé pondělí 9.00 - 10.30 a 11.00 - 12.30.

rezervace na www.shantigarden.cz

Jóga pro radost a zdraví

Studio jógy, Krymská 18, Praha 10

pátek 10.00 - 11.30, 18.00 - 19.30, sobota 18.00 - 19.15  

rezervace na www.jogakrymska.cz

Obrazy pro duši

Moje obrazy vznikají na základě mých pocitů. Nemají za úkol zobrazit cokoliv konkrétního. Proto dávají každému možnost vidět v nich to, co osloví právě jeho duši. Co s ním zkrátka souzní, aniž by rozum věděl proč. Proto také nemají konkrétní název. Jejich úkolem je vzbudit v pozorovateli ukrytou fantazii, obrazotvornost a svobodu duše na výtvarné úrovni.

Objednat

LibiMagali.cz
Všechna práva vyhrazena © 2016