Jak a PROČ vznikla JÓGA PRO RADOST A ZDRAVÍ Libi MAGALI?

Jógou se zabývám již od roku 1994. V posledních letech jsem bohužel stále více cítila, že jóga tak, jak ji mnozí dnes prezentují, je jóga dávno odtržená od reality našeho dnešního každodenního života, nebo se naopak přeměnila do pouhého fyzického cvičení s prvky jógových pozic.

Z mého pohledu je totiž velký rozdíl mezi mistry na úrovni jogínů, mistrů jógy v Indii a Tibetu a mezi tím, jaké jsou potřeby moderního Evropana. 

Dnešní doba nás stále více stresuje. Díky zrychlení všeho dění kolem nás už máme jiné myšlení a potřeby, než jsme měli dříve. V tom se asi shodneme. Jógoví Mistři v Indii (ale i ti, kteří myšlenku Jógy dlouhodobě vyučují v jógových centrech v Evropě) si mohou dovolit žít v klidu mimo realitu běžného světa ve svých ašrámech, jenže běžný člověk ne. Oni nemusí zvládat starosti a problémy všedních dnů, tak jako vy a já. Nejsou tak unavení a vyčerpaní z výchovy dětí, starostí v práci, v rodině, neplatí v ašrámech složenky, neřeší vztahové problémy, atd. ...však to sami znáte, tak si doplňte každý podle svého.

Sama jsem to zažila, když jsem se snažila (v pozici matky se třemi dětmi a s profesí ředitelky velké mateřské školy) najít v józe tu slibovanou harmonii a zklidnění. Ano, NAŠLA jsem, ale jen v těch chvílích společného cvičení či kurzů a seminářů. Měla jsem pocit, že ta navenek proklamovaná harmonie je jen venkovní slupka zúčastněných, která zakrývá něco zcela jiného pod povrchem. Měla jsem pocit něčeho uměle vytvořeného, co se tváří tak, jak se očekává. Jakmile jsem se vrátila do „běžné reality“, měla jsem hodně práce si tu harmonii udržet co nejdéle. Hledala jsem, jak opravdu propojit tu vnitřní vyrovnanost v józe s hektičností požadavků okolí. Abych dokázala dojít k trvalé rovnováze a propojení nároků vnějšího světa a mých vnitřních potřeb.

Tehdy jsem pochopila, že dnes už potřebujeme vnímat a praktikovat jógu a vše, co souvisí s naším zklidněním a harmonií, poněkud jinak.

Základním principem jógy je propojení těla, mysli a duše. Bohužel se na to všeobecně hodně zapomíná. Lidé jsou často vedeni k přesvědčení, že když mají odcvičeno, tak to už je to pravé, protože cvičí přece „jógu“. Jenže mnohem důležitější je pochopit během cvičení i sama sebe. Co ve mně s čím souvisí, co mi tělo napovídá. Umět hledat a najít svůj klid, svůj střed, svoji harmonii. K tomu všemu je tedy nutné věnovat se i potřebám duše, nejen těla a mysli. Ke dlouhodobému zklidnění nám nepomůže pouze zhluboka dýchat. Cesta vede přes pochopení sebe sama a svého života jako celku. A tento celek se postupně naučit řídit. Teprve toto propojení nám přinese do života klid, ztracenou jistotu a spokojenost. Rovnováhu ve spojení fyzické, duševní a duchovní roviny.

Toto poznání mě vedlo ke změnám, které jsem nejdřív začala aplikovat sama na sobě. Na základě své bohaté praxe z vedení jógových kurzů i díky vlastním zkušenostem praktické terapeutky CESTA K UMĚNÍ SPOKOJENÉHO ŽIVOTA jsem propojila to nejlepší, co znám, do jednoho harmonického celku. Tak, aby moje JÓGA PRO RADOST A ZDRAVÍ skutečně lidem přinášela úlevu, radost a harmonii pro celou bytost jako celek.

Jsem rovněž terapeutkou CESTY K UMĚNÍ SPOKOJENÉHO ŽIVOTA

Pokud hledáte skutečné řešení vašich problémů a odpovědi na otázky, které vás už dlouho trápí, můžete se na mne s důvěrou obrátit. Ráda se pomohu najít vaši individuální cestu a odpovědi.

Chcete mi napsat?

Označené* položky jsou povinné.
Novinky
Jóga pro začátečníky

Studio Shanti Garden, V Horkách 8, Praha 4 

každé pondělí 9.00 - 10.30 a 11.00 - 12.30.

rezervace na www.shantigarden.cz

Prodejní výstava EZOTERA

Ve dnech 25. - 26.11. 2017 budu účastníkem prodejní výstavy EZOTERA, HALA TJ Pankrác, Lomnického 1, Praha 4 - Nusle. V nabídce bude mé CD "Písničky pro pohlazení duše", kniha "Labyrintem ženské duše aneb ...." a "Obrazy pro duši" (ve formě náhledového katalogu). V neděli 26.11. od 12.00 - 12.45 vás ráda přivítám na mé přednášce "Jak zastavit nesvobodný kruh MUSÍM - NESMÍM" v učebně B. Více na www.festivalmilujsvujzivot.cz

Jóga pro radost a zdraví

Studio jógy, Krymská 18, Praha 10

pátek 10.00 - 11.30, 18.00 - 19.30, sobota 18.00 - 19.15  

rezervace na www.jogakrymska.cz

Katalog obrazů

Podařilo se mi dát dohromady první katalog mých OBRAZŮ PRO POHLAZENÍ DUŠE. Kdo chcete poznat jejich pozitivní energie, nabízím vám osobní setkání s rozhovorem nad nimi.

Obrazy pro duši

Moje obrazy vznikají na základě mých pocitů. Nemají za úkol zobrazit cokoliv konkrétního. Proto dávají každému možnost vidět v nich to, co osloví právě jeho duši. Co s ním zkrátka souzní, aniž by rozum věděl proč. Proto také nemají konkrétní název. Jejich úkolem je vzbudit v pozorovateli ukrytou fantazii, obrazotvornost a svobodu duše na výtvarné úrovni.

Objednat

LibiMagali.cz
Všechna práva vyhrazena © 2016